Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Alan Jackson

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Alan Eugene Jackson. Amerykański gitarzysta country, którego muzyka zawiera w sobie elementy honky tonk oraz mainstreamu gatunku. W jego twórczości słychać wpływy klasycznej odmiany country. W latach 90. jeden z najpoputlarniejszych artystów tego stylu. Nagrał 12 albumów studyjnych oraz wiele kompilacji. Sprzedał ponad 50 milionów płyt. Ponad 50 jego singli znalazło się w prestiżowym zestawieniu Billboard Top 30, w tym połowa okupowała 1. miejsce. Członek Grand Ole Opry. Ma swoją gwiazdę w Music Hall of Fame w Georgii.

Urodził się 17 października 1958 roku w Newnan,w stanie Georgia jako najmłodszy z pięciorga dzieci Eugene’a Jacksona oraz Ruth Musick. Od dzieciństwa słuchał muzyki gospel, choć nigdy nie był jej wielkim fanem. Odkrył country, gdy jeden z jego przyjaciół przybliżył mu twórczość między innymi Gene’a Watsona, Johna Andersona i Hanka Williamsa Jr. W szkole średniej założył swój pierwszy zespół.

W grudniu 1975 roku poślubił swoją licealną sympatię - Denise Jackson. Z tego związku urodziły się trzy córki - Mattie Denise, Alexandra „Ali” Jane oraz Dani Grace. Mimo, że para ogłosiła separację w 1998 roku, do rozwodu faktycznie nie doszło i małżonkowie w końcu się pogodzili. Historię ich związku odzwierciedla tekst jednego z najsłynniejszych utworów artysty - „Remember When”, do którego nakręcono rodzinne video, z gościnnym udziałem żony i córek. Po pewnym czasie, będąc już żonatym – przeniósł się do Nashville z nadzieją na to, że całkowicie poświęci się muzyce.W Tennessee dostał posadę w The Nashville Network. Ówczesna żona, przedstawiła go Glenowi Campbellowi, który pomógł mu u progu kariery.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

614 268słuchaczy w sumie
6 762 035scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez