Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Al Bano & Romina Power

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Albano Carrisi (znany też jako Al Bano lub Al Bano Carrisi, ur. 20 maja 1943 w Cellino San Marco, Włochy), włoski piosenkarz i aktor.

Karierę rozpoczął w drugiej połowie lat sześćdziesiątych u boku Adriano Celentano. W roku 1967 stworzył duet z włoską piosenkarką Rominą Power (w 1970 wzięli ślub).

Sukces we Włoszech duet odniósł w roku 1975, kolejne albumy wydawane w latach 70. i 80. odniosły sukces w całej Europie. Pochodziły z nich takie przeboje jak: Felicità, Sempre, sempre, czy Prima notte d’amore.

Para wydała ostatni wspólny album w 1996 roku, a trzy lata później Al Bano i Romina Power się rozwiedli.

Po rozwodzie Albano Carrisi rozpoczął solową karierę. W roku 2007 zajął 2 miejsce na Festiwalu San Remo dzięki piosence „Nel Perdono” pochodzącej z albumu „Cercami nel Cuore Della Genta”.
Romina Francesca Power (ur. 2 października 1951 w Los Angeles) – włoska piosenkarka i aktorka.

Romina Power jest najstarszą córką pary hollywoodzkich aktorów: Tyrone’a Powera i jego drugiej żony Lindy Christian. Po rozwodzie rodziców Romina i jej siostra Taryn zamieszkały razem z matką, z którą dużo podróżowały, jednak najwięcej czasu spędzały w Hiszpanii i we Włoszech. Do szkoły Romina uczęszczała jednak w Wielkiej Brytanii. W wieku 14 lat zaczęła grać w filmach, głównie włoskojęzycznych. Pierwszym z nich był Menage all’italiana. W roku 1967 na planie filmowym produkcji Nel Sole poznała Al Bano Carrisiego, który już wówczas był uznanym piosenkarzem.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

Wystąpił problem przy pobieraniu rankingów. Spróbuj ponownie za kilka minut.

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez