Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Al Bano & Romina Power

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Albano Carrisi (znany też jako Al Bano lub Al Bano Carrisi, ur. 20 maja 1943 w Cellino San Marco, Włochy), włoski piosenkarz i aktor.

Karierę rozpoczął w drugiej połowie lat sześćdziesiątych u boku Adriano Celentano. W roku 1967 stworzył duet z amerykanką Rominą Power (w 1970 wzięli ślub).

Sukces we Włoszech duet odniósł w roku 1975, kolejne albumy wydawane w latach 70. i 80. odniosły sukces w całej Europie. Pochodziły z nich takie przeboje jak: Felicità, Ci sarà, Tu soltanto tu (mi hai fatto innamorare), Canzone blu, Liberta czy Sempre, sempre.

Para wydała ostatni wspólny album w 1996 roku, a trzy lata później Al Bano i Romina Power się rozwiedli.

Po rozwodzie Albano Carrisi rozpoczął solową karierę. W roku 2007 zajął 2 miejsce na Festiwalu San Remo dzięki piosence „Nel Perdono” pochodzącej z albumu „Cercami nel Cuore Della Genta”.
Romina Francesca Power (ur. 2 października 1951 w Los Angeles)

Romina Power jest najstarszą córką pary hollywoodzkich aktorów: Tyrone’a Powera i jego drugiej żony Lindy Christian. Po rozwodzie rodziców Romina i jej siostra Taryn zamieszkały razem z matką, z którą dużo podróżowały, jednak najwięcej czasu spędzały w Hiszpanii i we Włoszech. Do szkoły Romina uczęszczała jednak w Wielkiej Brytanii. W wieku 14 lat zaczęła grać w filmach, głównie włoskojęzycznych. Pierwszym z nich był Menage all’italiana. W roku 1967 na planie filmowym produkcji Nel Sole poznała Al Bano Carrisiego, który już wówczas był uznanym piosenkarzem.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

83 484słuchaczy w sumie
634 400scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez