Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Agressiva 69

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Agressiva 69 to polski zespół grający rocka industrialnego.
http://www.myspace.com/agressiva69
http://www.agressiva69.pl/

Powstała w 1989 w Krakowie jako duet grający awangardową, industrialną muzykę. Już rok później występowali poza granicami ojczyzny, m.in. w Holandii. Zespół był bardzo ciepło odbierany, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią SPV, a w 1993 roku debiutancką kasetą Agressiva 69 - „Deus Ex Machina”. Album zawierał schizowatą, bardzo ostrą jazdę spod znaku Ministry czy Skinny Puppy. Oprócz ostrych gitar, dominujące instrumentarium stanowią na nim wszelkiego rodzaju blachy, beczki i wiertary.

Rok później, po poszerzeniu składu o Bodka Pezdę (wokal, samplery) i Roberta Tutę (klawisze, sample), Agressiva 69 wydaje swój drugi krążek „Hammered By The Gods”. Do dziś uważany jest on za szczytowe osiągnięcie zespołu - dalej jest ostro, jednak już dojrzalej niż na debiucie. Pomiędzy ostrymi kawałkami („Welcome To Poland, Asshole”, „Money Is Sin”) znalazło się miejsce dla rzeczy bardziej klimatycznych, jak „zaśpiewany” przez Justynę Steczkowską „Tai” czy przecudna ballada „She Was Soulles.

W 1996 roku Agressiva 69 podpisuje kontrakt z wytwórnią KOCH. Bodek Pezda i Sławomir Leniart zakładają grupę produkcyjną 2,47, która do dziś wykonuje remixy dla rozmaitych artystów. W tym samym roku Agressiva 69 gra jako support The Prodigy na polskim koncercie. Polski zespół zbliżył się do Brytyjczyków również pod względem artystycznym, co pokazała wydana w 1997 roku płyta „2.47”. Krążek nie jest już tak pokręcony i trudny w odbiorze, jak poprzednie dzieła kapeli. Kawałki są dużo bardziej przebojowe, a poprzez nasycenie gitarowych riffów większą niż dotychczas ilością elektroniki, zespół zbliżył się do stylistyki techno.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

22 296słuchaczy w sumie
353 611scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez

 • zaqzax

  Najczęściej słuchający
 • king_ston

  Najczęściej słuchający
 • LuKi100

  Najczęściej słuchający
 • Magic6

  Najczęściej słuchający