Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

Adam Zwierz

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Adam Zwierz (ur. 6 kwietnia 1945 w Opatowcu) – polski śpiewak operowy (bas) o charakterystycznym, bardzo niskim głosie (nawet basso profondo).

Karierę zaczął w 1963 w zespole estradowym Warszawskiego Okręgu Wojskowego. Następnie był „Podwieczorek przy mikrofonie”, „Wesoły autobus”, „Program z dywanikiem”, „Zgaduj-zgadula”. Śpiewał wszystko poza muzyką oratoryjną. W repertuarze ma pieśni wojskowe, rewolucyjne, patetyczne, np. „Ja lublju tiebia żyźn’” (Kocham cię, życie).

12 listopada 1973 wystąpił w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w programie składanym Dziś dajemy wam pamięć Marii Szatałow-Januszkiewicz w reż. autorki. Widowisko do muzyki Stefana Rachonia prowadzili Edyta Wojtczak i Janusz Budzyński.

Oprócz występów operowych 20-krotnie brał udział na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu, wykonując tam zarówno utwory solo, jak i z towarzyszeniem chóru Centralnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Nigdy nie zdobył Złotego Pierścienia (ale otrzymał Brązowy oraz Srebrny Pierścień).

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

276słuchaczy w sumie
1 538scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Najczęściej słuchane przez