Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

ATB

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

André Tanneberger aka ATB – tworzy muzykę z gatunków , (ostatnio wyłącznie ) oraz . Urodził się w małym niemieckim miasteczku Freiberg w 1973 roku, skąd w 1984 roku wyruszył wraz z rodzicami w poszukiwaniu lepszych perspektyw, kierując się na zachód. Andrè produkował muzykę od wczesnych lat dziewięćdziesiątych należał m. in. do projektu Sequential One (SQ-1). Przełom w jego karierze nastąpił wraz z nagraniem „9pm (Till I Come)”. Sam uważa, że jego najlepsze utwory to właśnie „9pm (Till I Come)” oraz przebój „Let U Go”. Cechą charakterystyczną jego utworów były melancholijne dźwięki gitary i instrumentów klawiszowych. Obecnie każdy jego utwór ma oryginalny styl

Obecnie ATB ma na swoim koncie wiele sukcesów. Można do nich przede wszystkim zaliczyć występy na całym świecie – zarówno w mniejszych klubach, jak i organizowanych z rozmachem festiwalach. Jego produkcje grają wszystkie większe rozgłośnie radiowe w Europie. W 2005 roku zajął 9. miejsce na liście DJmag Top 100 DJs magazynu DJmag. Andrè lubi prezentować swoją twórczość w Polsce. W 2005 roku odwiedził halę Arena w Poznaniu oraz festiwal Dance Lake Event w Bytowie. W roku 2006 zagrał już w Silver Clubie w Bielsku-Białej, w Poznaniu oraz podczas festiwalu Soundtropolis w Podzamczu koło Ogrodzieńca. André zaprezentował swoje umiejętności także na imprezie Sensation White we Wrocławiu, która odbyła się 28 października 2006 roku.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Wydarzenia

Dodaj wydarzenie

Trend słuchacza

830 792słuchaczy w sumie
24 471 829scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez