Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

4 Non Blondes

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Amerykański zespół grający rocka alternatywnego istniejący na początku lat 90-tych w San Francisco.

Po wydaniu pierwszej płyty „Bigger, Better, Faster, More” (Promowanej piosenką „What’s Up?”) w 1992, która okazała się olbrzymim sukcesem komercyjnym (4 Non Blondes pojechał w trasę supportując m.in. Aerosmith) w zespole doszło do spięć i Linda opuściła jego szeregi, wkrótce po nagraniu nigdy nie wydanej, drugiej płyty.

Zdążyła jeszcze nagrać z resztą zespołu cover piosenki Led Zeppelin „Misty Mountain Hop”, który można znaleźć na płycie „Encomium, A Tribute to Led Zeppelin”.

Na początkowym etapie zespół składał się z 4 kobiet, czyli Lindy Perry (wokal), Shaunny Hall (gitara), Christy Hillhouse (gitara basowa) i Wandy Day (perkusja), i był znanym w alternatywnych kręgach San Francisco jako zespól lesbijski. Później, zniechęcona komercyjnym sukcesem i kierunkiem muzycznym zespołu Shaunna Hall opuściła skład, a wkrótce Wanda Day została wyrzucona za używki (zmarła w 1997 roku). Zastąpili ich Roger Rocha (gitara) i Dawn Richardson (perkusja).

Linda Perry rozpoczęła karierę solową w 1996 roku wydając do tej pory dwie płyty ( „In Flight” i „After Hours”). Jest ona też znaną i cenioną producentką odpowiedzialną między innymi za sukces płyty „M!ssandaztood” Pink.

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

512 393słuchaczy w sumie
3 167 906scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Słuchają teraz

Najczęściej słuchane przez