Odkryj nową muzykę

Last.fm jest serwisem do odkrywania muzyki, dzięki spersonalizowanym propozycjom przygotowanym dla ciebie, na podstawie muzyki, której słuchasz.

Uruchom swój profil Last.fm Zamknij okno

王力宏

Tagi

Tagi wszystkich

Więcej tagów

Biografia

Lee Hom Wang (王力宏)(Alexander Wang Leehom) urodził się 17 maja 1976 roku w Rochester, w stanie Nowy Jork. Amerykański piosenkarz, autor tekstów, producent muzyczny i aktor chińskiego pochodzenia. Studiował muzykę na Williams College, mimo wyraźnego sprzeciwu swojej rodziny (pochodzi z rodziny lekarskiej). Tuż przed egzaminami wstępnymi na medycynę, zrozumiał, że studiowanie tego nie jest dla niego, i że jego prawdziwą pasją jest muzyka. Debiutował w 1995roku, jednak nie zyskał on większej sławy, dopiero rok ‘96 otworzył mu drzwi do sławy. Wydał trzy „udane”albumy. W 1998 roku podpisał kontrakt z Sony Music Entertainment, przyczyniło się to do wydania albumu, który przyniósł mu wiele nagród. Hom wydał ok 25albumów, co przyczyniło się do sprzedaży ok 15mln płyt. Znany jest ze swojej różnorodności. Eksperymentuje z muzyką, nie specjalizuje się też w konkretnym gatunku.
Od roku 1999 Lee Hom Wang zajmuje się aktorstwem.Jego pierwszym filmem był „Iron Giant”. Rok później powstał film „Ashes to Ashes: Against Smoking” i „China Strike Force”.W roku 2001 mieliśmy szansę zobaczyć „Kuen Sun (Avenging Fist)”, film nagrany w dialekcie kantońskim. W roku 2003 powstał najbardziej znany film Lee Hom Wanga, „Moon Child”, nagrany po japońsku z wstawkami mandaryńskimi. W tym filmie Lee Hom zagrał u boku dwóch gwiazd japońskiej sceny muzycznej: Gackta (ex-wokalista Malice Mizer, teraz solista) oraz HYDE (wokalista L’arc~en~Ciel, nagrywający równocześnie solowe płyty).

Wideo

Najpopularniejsze albumy

Trend słuchacza

65 203słuchaczy w sumie
2 868 628scrobbli w sumie
Trend ostatnich odsłuchań:

Rozpocznij scrobblowanie i śledź historię swoich utworów

Użytkownicy Last.fm scrobblują muzykę, której słuchają w iTunes, Spotify, Radiu oraz w ponad 200 innych odtwarzaczach muzyki.

Utwórz profil w Last.fm

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Najczęściej słuchane przez