Festiwal Muzyki Celtyckiej w Będzinie

Dołącz Poleć

81 członków| 31 wiadomości

Przywódcy: KoNrad89 i REELandROLL
Zasady dołączania: Grupa otwarta
Utworzona: 5 X 2008
Opis:
Grupa dla ludzi, Którzy co roku zjeżdżają do Będzina, aby posłuchać dobrej muzyki, dobrze się bawić oraz wziąć udział w przeróżnych warsztatach.

http://zamekfestival.pl/

Pragniemy ogłosić iż kolejna edycja festiwalu ZAMEK odbędzie się jak zwykle w ostatni weekend sierpnia czyli w dniach 26-28.08.2011. Już wkrótce tutaj, na profilu Facebook oraz na stronie festiwalu pojawią się informacje dotyczące zaproszonych artystów, noclegów i wszystkich innych kwestii organizacyjnych.


W tym roku wystąpią:
Artyści:
PARSEC
Esquisse
4 Non Brets
Duan
Beltaine
Strays
JRM Band
Irish Rose
Shandonbells

Artyści - taniec:
Comhlan
Glendalough
Galway
Eibleann

Jednak mamy swoją Irlandię!

Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” w Będzinie to jedna z największych i najważniejszych celtyckich imprez w Europie Środkowej. Corocznie skupia ponad setkę wykonawców i kilkutysięczny tłum pasjonatów kultury celtyckiej. Pomysł organizacji wydarzenia o niewypowiedzianej energii, jakim jest Festiwal, narodził się podczas jednego z koncertów Zespołu Muzyki Celtyckiej Beltaine, którego świadkiem był Rafał Grzybek - ówczesny dyrektor będzińskiego Ośrodka Kultury. Kilkuletnie, wspólne działania zespołu oraz władz i instytucji kulturalnych Będzina, zaowocowały imprezą, bez której nie wyobraża sobie wakacji społeczność lokalna oraz miłośnicy celtyckich klimatów z Polski i nie tylko.

„Zamek” – jednak Festiwal

„Zamek” to jedno z najbardziej oryginalnych wydarzeń muzycznych na festiwalowej mapie Polski. Od 2003 roku, w każdy ostatni weekend wakacji, impreza ściąga do 60-tysięcznego Będzina położonego w Zagłębiu Dąbrowskim, rzesze miłośników celtyckiej kultury i tradycji. Zgodnie z zamysłem organizatorów, wydarzenie miało być jedynie przeglądem rodzimych zespołów grających muzykę Irlandii, Szkocji i Bretanii. Jednak zainteresowanie nim okazało się tak duże, że uzyskał rangę 3-dniowego międzynarodowego Festiwalu, który na stałe wpisał się już w kalendarz najważniejszych kulturalnych wydarzeń regionu. Z każdym kolejnym rokiem, pod będzińską warownię zjeżdżają coraz liczniejsze grupy fanów, jak się okazuje wcale nie niszowej muzyki, z kraju i z zagranicy. Magnesem przyciągającym tysiące gości jest przede wszystkim niepowtarzalny klimat imprezy, rodem z pubów, w których królują skrzypce i bodhran, a które tak liczne rozsiane są po zielonych łąkach Irlandii i bezkresnych szkockich wrzosowiskach. Wokół Festiwalu powstaje niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera, sprzyjającą szalonej zabawie w rytm energetycznych utworów polskich i zagranicznych wykonawców, a to m.in. za sprawą monumentalnego będzińskiego zamku, który rzuca swój cień na zbudowaną u jego stóp scenę. Widowiskowe tańce celtyckie i szkockie prezentowane podczas imprezy, skłaniają coraz większe grono gości, do ich nauki podczas warsztatów odbywających się w ramach Festiwalu. Wstęp na wszystkie koncerty, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne towarzyszące imprezie jest bezpłatny!

Nie tylko muzyka

Festiwal Muzyki Celtyckiej „Zamek” to nie tylko muzyka, ale również wystawy, celtycki kabaret, widowiska teatralne, taneczne zabawy "Fest Noz", czy warsztaty rzemiosła celtyckiego. Dziedziniec będzińskiego Ośrodka Kultury, z trudem co roku mieści wszystkich chętnych do uczestnictwa w warsztatach tańców irlandzkich, szkockich i bretońskich, które do tej pory prowadzili m.in.: Tomek Kowalczyk oraz Szkoci ze Scottish Herritage Association. Równie popularne są warsztaty muzyczne oraz nocne jam sessions na dziedzińcu zamku, które nierzadko trwają aż do świtu.

Wykonawcy tygodnia

Powiązani wykonawcy

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
Odtwórz ranking grupowy

Najnowsi członkowie (81)

Zobacz wszystkich członków

Ostatnia aktywność

Wydarzenia

Zobacz więcej