Halfway Festival/W połowie drogi. Songwriting Op!Era Festival/Op!Era Folk Festival

Halfway Festival/W połowie drogi. Songwriting Op!Era Festival/Op!Era Folk Festival Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej
Piątek 29 czerwca 2012
Festival
Przeszłe wydarzenie
Piątek 29 czerwca 2012 Niedziela 1 lipca 2012

Amfiteatr Opery i Filharmonii Podlaskiej

Podleśna 2
Białystok
Polska
Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Tel: 85 732 23 31
Strona WWW: www.filharmonia.bialystok.pl/

Festiwalowa lista wykonawców (9 wykonawców)

Twoja kompatybilność jest nieokreślona

Nie jesteś członkiem Last.fm?

Zarejestruj się i wykorzystaj swój muzyczny gust, aby otrzymać spersonalizowaną festiwalową kompatybilność.

Należysz już do Last.fm?

Zaloguj się, aby zobaczyć swoją kompatybilność.

Wydrukuj listę wykonawców

Zdjęcia

Ładowanie zdjęć…

Otaguj swoje zdjęcia w Flickr

Pokaż swoje obrazki dla tego wydarzenia, tagując je w flickr.com za pomocą tego taga:

Flickr

„W połowie drogi…” to przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską - Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku projekt mający na celu ukazanie różnorodnego oblicza muzyki folkowej, alternatywnej i songwriterskiej. To dwa różne, ale połączone jedną ideą festiwale – Songwriting OpEra Festival i OpEra Folk Festival – które pozwolą spotkać się miłośnikom muzyki niezależnej w połowie drogi między tradycją europejską, amerykańską i wschodnioeuropejską. Pierwszy z festiwali odbędzie się w terminie 9-10 czerwca 2012, drugi trzy tygodnie później 29 czerwca – 1 lipca 2012.

Do udziału w naszym projekcie zaprosiliśmy lokalnych twórców, muzyków z krajów ościennych oraz zagraniczne gwiazdy. Każdego festiwalowego dnia będą oni prezentować swoją twórczość zgromadzonej w amfiteatrze znajdującym się w nowym budynku Opery i Filharmonii widowni. Chcemy by na jednej scenie swoje piosenki zaprezentowali zarówno niezależni artyści polscy, białoruscy i litewscy jaki i gwiazdy z Europy i Stanów Zjednoczonych.

Profil na Facebooku: http://www.facebook.com/halfwayfestival
Poleć wydarzenie:

Dyskusja

Chcesz porozmawiać o zespołach, scenach lub planach festiwalowych?
Rozpocznij konwersację na naszym forum

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.
 • badoom_bum

  Woven Hand - woven HEN. Epileptyczna kura na scenie, z wokalu nie dało się zrozumieć nic. Ma być ściana dźwięku? Żeby było jak na pierwszym lepszym (tutaj - gorszym) koncercie miernej lokalnej hardrockowej kapeli? Ale po co? Jak dla mnie największe rozczarowanie. Za to cała reszta bomba, zwłaszcza Wasia, Haydamaky i The Loom. The Great Lake Swimmers - magia. Chłopcy kontra Basia trochę przesłodzeni. Ogólnie wrażenia pozytywne, kapitalny pomysł z kawą (miętowa <3) i herbatą <3 Brawa i wielkie THANK YOU dla Organizatorów! Mam nadzieję, że za rok powtórka!

  3 VII 2012 Odpowiedz
 • leverkun69

  A tak poza wszystkim to 9 lipca ukazuje się nowa płyta WH. Naprawdę dobra i tak... w starym stylu... Warto.

  3 VII 2012 Odpowiedz
 • leverkun69

  Dziękujemy za ciepłe słowa. Dzięki za to, że byliście. Jak się okazało Białystok nie taki straszny. Co do koncertów, to każdy miał innego faworyta. Jeśli chodzi o WH to (jako fan) także osobiście wolałbym bardziej tradycyjny koncert. Na szczęście już od próby wiedziałem co się święci, a DEE stwierdził, że oni są teraz "fuckin' rock band" i dlatego wysłuchałem koncertu w pewnym oddaleniu od amfiteatru i słychać było pięknie i baaaardzo selektywnie. Taki DEE ma teraz pomysł na zespół i tak gra trasę. Stawia ścianę dźwięku i... już. Nie wszystkim musi się to podobać, ale ja to szanuję, choć jak napisałem wolałbym nieco inny koncert. Co do tego, że inaczej zabrzmi to w Proximie - słyszałem od fanów WH, że chyba nie i że tam to już w ogóle będzie miazga. Zobaczymy. Ale dla nas ważne też było, że artyści byli blisko, że mogliście się z nimi spotkać. DEE spacerujący wśród festiwalowej publiczności i pozujący do zdjęć - niezapomniane.

  3 VII 2012 Odpowiedz
 • GretePooh

  Jaja to każdy może nabyć w spożywczym, charyzma rzecz bezcenna, a tej tym razem WH zabrakło. A w ogóle to brawa dla organizatorów za odwagę, mam nadzieję, że to był początek czegoś trwałego i dobrego.

  3 VII 2012 Odpowiedz
 • GretePooh

  Festiwal zdecydowanie na plus. Genialna, przyjacielsko-luzacka atmosfera, piękny dźwięk w amfiteatrze, zwłaszcza magiczni Great Lake Swimmers i zadziorny Wasia Obłomow. Ale Woven Hand to akurat rozczarowanie. Dźwięk rzeźnicki. No może i pierdolnięcie to było, ale cóż z tego. DEE się zawsze dotąd wyróżniał, niezwykły był, nawet się dawało przełknąć te jego odjazdy religijne. A tu - zwykła grzałka i żużel, jakich wszędzie na pęczki. Z weselszych wspomnień - pan, który tańczył podczas występu Waśki - zabójczo śmieszny!

  2 VII 2012 Odpowiedz
 • gharet

  tak, Wovenhand najlepiej! i nie mogę się już doczekać klubowego koncertu w Proximie. Takie koncerty zdecydowanie lepiej wypadają w klubie. Odliczam dni do wrzesnia :)

  2 VII 2012 Odpowiedz
 • yostas

  rewelacja!

  2 VII 2012 Odpowiedz
 • moreloczek

  Woven Hand zdecydowanie najlepszy występ ostatnich dwóch dni festiwalu

  2 VII 2012 Odpowiedz
 • MadAlice

  kupię taniej bilet na dziś (1lipca)!

  1 VII 2012 Odpowiedz
 • kalafior7

  Sprzedam 2 karnety na wszystkie koncerty za 120 zl, tel 6 6 1 8 6 4 6 64, odbiór do uzgodnienia.

  28 VI 2012 Odpowiedz
 • kozokursien

  siema. jedzie ktoś z krako w nd?

  25 VI 2012 Odpowiedz
 • boomtarara

  Z tym biletem "na miejscu" to nie wiadomo jak będzie. Pierwsza część festiwalu została przeniesiona do "starego" budynku filharmonii i kasa faktycznie była przy wejściu. Jeśli tym razem wszystko odbędzie się zgodnie z planem, koncerty będą w amfiteatrze przy nowej operze. Nie jest to wielka odległość, ale osoby nieznające miasta powinny uwzględnić to w planach.

  25 VI 2012 Odpowiedz
 • emmatulka

  koncerty zaczynają się o 17stej. daleko nie trzeba szukać: http://halfwayfestival.com/lineup/

  25 VI 2012 Odpowiedz
 • Treuvine

  Świetnie, dzięki :) Jeszcze jedno pyt. mi się nasunęło - o której w ogóle się zaczynają koncerty? Nigdzie nie mogę znaleźć takiego info.

  25 VI 2012 Odpowiedz
 • sugil

  można kupić bez problemu :)

  24 VI 2012 Odpowiedz
 • Treuvine

  OK, to ja mam takie pytanie - czy w nd (1 lipca) będzie można kupić bilet na miejscu? Ponieważ strona festu rzecze: Bilety na Halfway Festival można zakupić (...) w kasie Opery i Filharmonii Podlaskiej, ul. Podleśna 2, od poniedziałku do soboty w godzinach 11.30-19.00. Nie chciałabym, jadąc z gda, zostać przed drzwiami bez biletu :/

  24 VI 2012 Odpowiedz
 • slysze_kosmos

  nie będzie

  16 VI 2012 Odpowiedz
 • GretePooh

  Czy będzie 30 czerwca sun kil moon? Bo tu jest, ale w tym info, co było do brania w holu filharmo - nie. To jak?

  12 VI 2012 Odpowiedz
 • leverkun69

  @ruinereraser. Że Cię zacytuję: "Nie płaczcie jak małe dzieci, takie oświadczenia to można w piaskownicy wydawać." I radziłbym uważać ze słowami. O szantażu mowy nie było, ale widocznie Ty wiesz lepiej. Mimo wszystko radziłbym uważać ze słowami

  12 VI 2012 Odpowiedz
 • sir_tyler

  muzycznie było świetnie ale pod względem liczby osób zawstydzająco. nie wiem czy to kwestia dość słabego nagłośnienia imprezy w mediach/sieci, czy po prostu w bstoku nie ma klimatu dla takiej muzyki. zadziwiające jest jednak to, że na pustkach fama pęka w szwach, a na mountain goats też są pustki.

  11 VI 2012 Odpowiedz
 • Wszystkie wiadomości 92

Byłe(a)ś tam?

Ładowanie…
Ładowanie…

Recenzje

Nikt jeszcze nie zrecenzował tego wydarzenia.

Zrecenzuj to wydarzenie

Powiązane wydarzenia

Zobacz więcej

Ostatnia aktywność

 • Oscar_Ford był zainteresowany Halfway Festival/W połowie drogi. Songwriting Op!Era Festival/Op!Era Folk Festival.... Listopad 2012
 • YeahBecause brał udział w Halfway Festival/W połowie drogi. Songwriting Op!Era Festival/Op!Era Folk Festival.... Sierpień 2012