Odtwarzanie przez Spotify Odtwarzanie przez YouTube
Przejdź do wideo YouTube

Ładowanie odtwarzacza...

Scrobblujesz ze Spotify?

Powiąż swoje konto Spotify ze swoim kontem Last.fm i scrobbluj wszystko czego słuchasz z aplikacji Spotify na każdym urządzeniu lub platformie.

Powiąż ze Spotify

Usuń
Lis 20

Noc Reggae

Z Vavamuffin, Duberman oraz Earl Jacob i Zbóje w Progresja Music Zone

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

Data

Czwartek 20 Listopad 2014

Lokalizacja

Progresja Music Zone
Fort Wola 22, Warszawa, 01-258, Poland

Sieć:

Pokaż na mapie

Kup bilety

Opis

Progresja Music Zone zaprasza na Noc Reggae

Progresja Music Zone
data: 20/11/2014
godzina: 18:00 - 23:30
scena: Main Stage
ceny biletów: przedsprzedaż - 40 PLN | w dniu - 50 PLN
organizator: PMZ

Wystąpią:
VAVAMUFFIN
EARL JACOB I ZBÓJE – promocja albumu “Warto rozrabiać”
DUBERMAN – premierowy koncert z okazji wydania drugiego albumu “Duberman is back”

VAVAMUFFIN

vavamuffinVavamuffin powstało w lutym 2003-go roku na warszawskich Siekierkach. Połączyło ze sobą zieleń otaczającą niedalekie Jeziorko Czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego “raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu “Vava”. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci, jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco (w nawiasach formacje, w których występujelub występował dany delikwent):

Gorg (Transmisja) – odpowiedzialny za niskie dźwięki mikrofonowe Reggaenerator (O.K. System, Zjednoczenie sound system) – odpowiedzialny za piękne dźwięki mikrofonowe Pablopavo (Magara, Sedativa, Zjednoczenie sound system, Ba-Lan sound system) – zajmuje się wydawaniem awanturnych dżwięków mikrofonowych Rafi Kazan (stvorki, el dupa, poker face) – gitary jak ta lala. Patison (Marika & Spokoarmia) – Emilli Jones (James Ashen) – niskie częstotliwości, fundamenta pulsu Jahcob Junior (Magara, James Ashen) – stukoty, rytmizacje , produkcja Dubbist – drapanie, odgłosy Barton – pan od dźwięku, żeby słychać było ładnie

Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania). I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu – kto raz go zobaczy, będzie chciał znów… i znów… i znów :)

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic. I to pod jej skrzydłami wydaje płyty:

Vabang! (2005) Cd, Lp – debiut. Płyta roku wg magazynu Free Colours jedynego naonczas magazynu reggae w Polsce
Dubang! (2006) Cd, Lp – płyta z remixami utworów z 1ej płyty, wśród remixerów Zion Train, Nucleus Roots, Jah Free, dj FeelX, Activator Mario Dziurex…
Hooligan Rootz (2007) Cd – singiel promujący nadchodzącą płytę
Sekta (2006) 7” – singiel winylowy tzw siódemka podstawowy nośnik jamajskiej muzyki
Inadibusu (2007) – drugi studyjny album zespołu
Radio Vavamuffin (2008) – singiel promujący nadchodzący album
Mo’ better rootz (2010) – trzeci studyjny album zespolu
Solresol (2013) – czwarty studyjny album zespołu

Reasumując Vavamuffin to tramwaj łączący Grochów i Saską Kępę z Montego Bay i Kingston. Bilety kasuje bas, a podczas podróży zawsze jest święto państwowe. “Kto nie wsiada, ten ma wąsy!”.
EARL JACOB I ZBÓJE

Earl Jacob to tak naprawdę Jakub Sadowski. Jakub Sadowski, którego będziemy dalej nazywać po prostu Kubą, urodził się w Płocku, w roku 1985. Jak na debiutanta Kuba nie jest zatem najmłodszym artystą, ale to nawet lepiej. W tym wieku Chrystus dopiero zbierał ekipę.

O Kubie trudno też mówić “debiutant”. Pamiętajmy bowiem, że od kilku lat pojawia się on w różnych miejscach, w zróżnicowanym (ale zawsze Dobrym i Pięknym) towarzystwie.

Earl Jacob od 2005 roku współtworzy Tisztelet Sound. Od 2009 roku jest członkiem formacji Pablopavo i Ludziki. Od 2010 do 2013 śpiewał w zespole The Bartenders. W międzyczasie miał również niekłamaną przyjemność śmigać w superskładzie Soul Operators. To wszystko czyni Earl Jacoba doświadczonym graczem na polskiej scenie muzycznej. Graczem, który wreszcie postanowił to doświadczenie przekuć w debiut solowy.

Płyta “Warto rozrabiać” to efekt ponad dwuletniej pracy duetu Mothashipp – Earl Jacob. Kiedy panowie spotkali się na pogadankę, bardzo szybko okazało się, że mówią w tym samym języku – po polsku. Olek występując z pozycji Geniusza w sprawny sposób poukładał i skanalizował pomysły Kuby i po kilku tygodniach gotowi byli, żeby wejść do Western Jive i zacząć pracę. Setki godzin w studio dały album, którego stylistykę można określić mianem “vintage na sterydach”. Z pomocą fantastycznych muzyków sesyjnych (w tym rozbudowanej sekcji dętej i smyczków!) udało się osiągnąć efekt w postaci płomiennego romansu klasycznych brzmień rocksteady, ska i roots z nowoczesnymi rozwiązaniami studyjnymi.

W międzyczasie Kuba wziął zeszyt i zaczął pisać. Pisał o – cytując Klasyka – Babach i Sprawach, o kombinacji tych tematów, o Warszawie, o tańczeniu, ślizganiu się i braku odpowiedzialności, o tym że fajnie jest być tym kim się jest. I że lekko każdy nie ma. Wyszło kilkanaście piosenek i nie pomylisz ich z piosenkami nie jego.
DUBERMAN

Duberman rozpoczął swoją działalność, wiosną 2002. Przez długie lata miasto Kraków nie wydawało nowych zespołów reggae. Impulsem w przypadku Dubermana stał się najazd imigrantów z różnych części kraju. W ten oto sposób w zespole pojawiają się znany z Paprika Korps Piotrek, dr Emzk – początkujący wówczas adept muzyki dub, basista Katharsis, Village of Peace i Natury Bhakti oraz gitarzysta Bakshishu MarioTolo. Imigranci wsparci rodowitymi krakowiakami Markiem, perkusistą Świetlików, Sławkiem i Rafałem, muzykami DreadLion zaczynają stawiać pierwsze kroki pod nowym szyldem.

W lipcu 2002 roku dzięki gościnności kolegi Artura Gasika zespól mógł wejść do nowootwartego studia w Giebułtowie i nagrać kilka numerów, z których tylko jeden ujrzał światło dzienne i pojawił się na składance Radio Świetlicki wraz z magazynem Lampa.

Po roku nabierania prędkości zespół dał pierwszy koncert, w klubie Kuriozum na krakowskim Kazimierzu, przed Świetlikami.

Po drodze muzycy Dubermana tworzyli nowe oblicze Bakshisha. W 2004 roku ze składu odchodzi MarioTolo zastąpiony szybko przez Jacka (lidera zespołu YereYereLi). Krystalizuje się również skład chórków. Początkowo duet, potem trio i znowu duet wokalny to dwie piękne niewiasty Magda oraz Gosia.

W 2005 Duberman występuje również w krkowskim klubie Studio, jako support dla Horace Andyego. Powstałe tam wtedy nagranie DVD, do dzisiaj stanowi najlepszą wizytówkę zespołu.

2006 był rokiem przełomowym dla Dubermana, czasem nagrania nowej płyty King Of The Day i licznych koncertów w Polsce i zagranicą.

Zespół zamilkł na kilka lat grywając sporadycznie. W roku 2013 wydał epkę zapowiadającą nowy album “Duberman is back” oraz powrócił w nieco odmienionym składzie (nowym basistą zespołu został Emil Wojtczak, znany m.in. z grupy Vavamuffin) podczas koncertu na Ostróda Reggae Festival.

W lipcu 2014 ukazał się pierwszy klip do piosenki “Moving Around” z gościnnym udziałem Magdy Sobczak (Kapela ze Wsi Warszawa). Klip został nakręcony w Gruzji. Premiera płyty przewidziana na październik 2014.

Płytę “Duberman is back” nagrano w składzie:

Marek Piotrowicz – bębny
Emil Wojtczak – bass
Sławek Spędzia – instrumenty perkusyjne
Radek Ciurko – klawisze, gitara
Jacek Strączek – gitara rytmiczna, śpiew
Piotr Maślanka – śpiew

Występuje (3)

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

5 wybrało się

9 zainteresowanych

Shoutbox

Javascript jest wymagany do wyświetlania wiadomości na tej stronie. Przejdź prosto do strony wiadomości

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

API Calls