Odtwarzanie przez Spotify Odtwarzanie przez YouTube
Przejdź do wideo YouTube

Ładowanie odtwarzacza...

Scrobblujesz ze Spotify?

Powiąż swoje konto Spotify ze swoim kontem Last.fm i scrobbluj wszystko czego słuchasz z aplikacji Spotify na każdym urządzeniu lub platformie.

Powiąż ze Spotify

Usuń
Lip 29

FERMENT W DOMU

Z Pustki w DOM

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

Data

Wtorek 29 Lipiec 2014 o 20:00

Lokalizacja

DOM
Piotrkowska 138/140, Łódź, 90-001, Poland

Tel: +48 601385310

Sieć:

Pokaż na mapie

Kup bilety

Opis

Impreza współfinansowana ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.
Patron medialny: RADIO ŁÓDŹ

29 LIPCA, GODZ. 20:00 – JAM Z GWIAZDĄ: PUSTKI (koncert + jam z najlepszymi uczestnikami spotkań)

Klub „Dom” i Centrum Edukacji Muzycznej „Ferment” zapraszają na cykl imprez adresowanych do muzyków, profesjonalistów i amatorów, zainteresowanych wspólnym muzykowaniem.

Od kwietnia do września, w każdy wtorek, w klubie „Dom” (ul. Piotrkowska 138/140) odbywać się będą imprezy jam session, na które wstęp będzie bezpłatny i wolny dla wszystkich. Do dyspozycji uczestników będą niektóre instrumenty (można przynieść własne), nagłośnienie oraz profesjonalna opieka muzyczna. Ponadto każdy miesiąc będzie posiadał swojego patrona – gwiazdę, której piosenki będą motywem przewodnim spotkań w danym miesiącu i która wystąpi wraz z najlepszymi uczestnikami zabawy na imprezie „jam z gwiazdą”, odbywającej się w każdy ostatni wtorek miesiąca.

Bohaterm LIPCA jest zespół PUSTKI

Zespół został założony w sierpniu 1999 roku w Ostrówku pod Warszawą przez gitarzystę Radka Łukasiewicza, perkusistę Grzegorza Śluza i śpiewającego basistę Janka Piętkę. Jako, że próby formacji odbywały się w komórce zwanej kolokwialnie “pustkami”, muzycy postanowili nazwać swój zespół – Pustki. Debiutancka płyta “Studio Pustki” ukazała się w 2001 roku. Album zebrał wiele pozytywnych recenzji w muzycznej prasie, a promująca go piosenka “Patyczak” zyskała status alternatywnego przeboju.

Niedługo po wydaniu debiutanckiej płyty, w 2002 roku, doszło do zmian w składzie. Zespół opuścili grająca na instrumentach perkusyjnych Milena Łukasiewicz oraz klawiszowiec Daniel Pigoński (który założył później takie formacje jak Elektrolot czy Polpo Motel). Nowym nabytkiem grupy został basista Filip Zawada. Janek Piętka, dotychczasowy basista, przejął natomiast funkcję klawiszowca. W tym zestawieniu personalnym nastąpił okres grania rozbudowanych, improwizowanych i w dużej mierze instrumentalnych kompozycji (występy m.in. na Festiwalu Wujek).

W 2004 wydany został wielowątkowy, eklektyczny album “8 Ohm”, na którym oprócz standardowego rockowego instrumentarium można było usłyszeć dźwięki saksofonu, skrzypiec, fisharmonii i wibrafonu. Według samych muzyków był on wyrazem tzw. Muzyki Ściany Wschodniej. Na płycie “8 Ohm” po raz pierwszy pojawiła się w składzie grupy grająca na skrzypcach i instrumentach klawiszowych wokalistka Barbara Wrońska.

W 2006 ukazała się trzecia płyta Pustek “Do Mi No”. Przyczyniła się ona do popularności grupy dzięki przebojowym piosenkom takim jak “Telefon do przyjaciela”, “Tchu mi brak”, czy “Słabość chwilowa”. Ukoronowaniem tej fali popularności był świetnie przyjęty koncert w ramach imprezy Open’er Festival w Gdyni 2006.

Oprócz nagrywania regularnych albumów zespół stworzył też muzykę do filmów “Doskonałe popołudnie” w reżyserii Przemysława Wojcieszka, “Marco P. i złodzieje rowerów” w reżyserii Bodo Koxa oraz do radzieckiego, niemego, przedwojennego filmu “Aelita”, którego reżyserem był Jakow Protazanow. Pustki napisały też muzykę do spektakli “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię”, “Osobisty Jezus” i “Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, wszystkie trzy przedstawienia w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Na początku 2007 doszło do kolejnych zmian personalnych w grupie – najpierw zespół opuścił basista Filip Zawada, a kilka miesięcy później wokalista i współzałożyciel zespołu Janek Piętka. Zespół postanowił jednak kontynuować działalność, funkcję głównego wokalu przejęła Barbara Wrońska, a w kwietniu 2007 basistą został Szymon Tarkowski, znany z takich formacji jak Wiosna czy Płyny. Grupa postanowiła wówczas przenieść na stałe swoją działalność z Ostrówka do Warszawy.

Pod koniec 2007 zespół nagrał dwie piosenki na składankę “Wyspiański wyzwala”, poświęconą poezji Stanisława Wyspiańskiego. Album promował utwór Pustek “Wesoły jestem”. Drugi utwór Pustek na tym wydawnictwie to “Jakżeż ja się uspokoję”, do którego nagrano również teledysk.

17 października 2008 ukazała się czwarta płyta grupy zatytułowana “Koniec kryzysu”, promowana singlem “Parzydełko”. Okazała się kolejnym przełomem w karierze zespołu, zdobywając jeszcze większą popularność niż jej poprzedniczka “Do Mi No”. Zespół zebrał znakomite recenzje, został nominowany do wielu prestiżowych nagród, takich jak Paszport Polityki czy Fryderyk. Radiowa Trójka oraz popkulturowe pismo “Pulp” uznały Pustki za zespół roku, a “Koniec kryzysu” za album roku 2008.

28 października 2009 na rynku pojawił się nowy album zespołu Pustki zatytułowany “Kalambury”. Tworzy go 12 piosenek z tekstami poetyckimi m.in. Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego. Są to m.in. piosenki “Notes”, “Znój”, “Pożałuj mnie!” i “Wiersz o szukaniu”. Wraz z zespołem wykonują je zaproszeni goście – Katarzyna Nosowska i Artur Rojek.

29 października 2010 ukazało się pierwsze oficjalne DVD koncertowe zespołu, zrealizowane w podkrakowskiej Alwernii w ramach “Najmniejszego Koncertu Świata”. W programie koncertu znalazły się wybrane utwory ze wszystkich płyt Pustek, jedna piosenka premierowa oraz autorska wersja jednej z kompozycji formacji Republika.

W 2014 roku ukazała się płyta "Safari".

Terminy spotkań;

1, 8, 15, 22 LIPCA, GODZ. 18:00 - JAM SESSION (wariacje na temat piosenek zespołu Pustki + free jam)
29 LIPCA, GODZ. 20:00 – JAM Z GWIAZDĄ: PUSTKI (koncert + jam z najlepszymi uczestnikami spotkań)

W imprezie mogą uczestniczyć zarówno solowi instrumentaliści, jak i składy muzyczne.

WSTĘP WOLNY.
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

Występuje (1)

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

3 wybrały się

1 zainteresowana

Shoutbox

Javascript jest wymagany do wyświetlania wiadomości na tej stronie. Przejdź prosto do strony wiadomości

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

API Calls