Moving Mountains w Hydrozagadka

Wyślij nowy plakat

Concert

Z zespołem Setting The Woods On Fire

Przeszłe wydarzenie
Środa 6 czerwca 2012

Hydrozagadka

11 Listopada 22
03-448 Warszawa
Polska
Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Tel: +48-502 070 916
Strona WWW: www.hydrozagadka.waw.pl

ma zaszczyt zaprosić wszystkich na swoje I koncertowe urodziny!

Dla obecnych i przyszłych fanów zapowiadamy dobrą pogodę na czerwcowy długi weekend w okolicach Bożego Ciała! 6 czerwca w klubie Hydrozagadka, po raz pierwszy w Polsce zagości amerykańska kapela MOVING MOUNTAINS! A na supporcie warszawiacy z SETTING THE WOODS ON FIRE.Są chwile, gdy członkowie Moving Mountains zastanawiają się, czy nie powinni przypadkiem urodzić się dekadę wcześniej. Ich najnowszy album „Waves”, nawiązuje do początku XXI wieku, a znaleźć w nim można inspirację z takich zespołów jak Sunny Day Real Estate, Engine Down, Cave In czy Further Seems Forever.

„Część z nas pragnie byśmy byli zespołem, który powstał w 2001 roku… ale w dziwny sposób to motywuje nas do objęcia ścieżki w miejscu, gdzie niektóre z tych zespołów skończyły” - mówi wokalista Gregory Dunn. Moving Mountains stara się stworzyć coś wyjątkowego, a Waves udowadnia to, będąc niesamowitym albumem.

Wraz z drugim albumem „Waves”, zespół stworzył potężny zbiór majestatycznych post-hardcore’owych kompozycji, które sięgają dalej i docierają mocniej niż którekolwiek z ich dotychczasowej pracy. Lirycznie album mówi o utracie i wierze, przeplatających się wątków, z którymi Dunn bardzo długo się zmagał. „Kiedy zespół zaczynał grać, mój bardzo bliski przyjaciel odszedł. To był jeden z największych bodźców i inspiracją do wszystkich tekstów na pierwszym albumie „Pneuma”. Są one bardzo graficzne i nazbyt metaforyczne, ponieważ na tamten czas wstydziłem się o tym mówić” - wyjawił.

Świeżość, energia, połączenie przestrzennej, gitarowej muzyki z melodyjnymi, wpadającymi w ucho patentami, a wszystko okraszone metaforycznymi, dobrymi tekstami! Oto Moving Mountains.

Moving Mountains „Alleviate” Official Video
http://www.youtube.com/watch?v=4bKS68HrW9I&;;

http://www.facebook.com/MovingMountains
http://www.myspace.com/movingmountainsmusic
http://www.movmou.com/wordpress/

Muzyka STWOF to nowoczesny post hardcore. Słychać w niej czystą energię, hałas, potężną dawkę emocji. Umiejętności generowania bezkompromisowego gitarowego zgiełku towarzyszą tu zarówno świetna technika jak i rzadki talent do tworzenia przemyślanych i uzależniających melodii.

Latem 2011 ukazało się najnowsze wydawnictwo Setting The Woods On Fire, sygnowana przez amerykańsko brytyjski label Engineer Records, EP-ka „Ruins” - „mała perła współczesnej polskiej gitarowej muzyki” (Łukasz Kamiński, Gazeta Wyborcza). Za produkcję „Ruins” odpowiada Prusiewicz Sound Studio, a za mastering Michael Fossenkemper z nowojorskiego Turtle Tone Studio (znany ze współpracy z The Get up Kids, The Casket Lottery, Coalesce, The Umbrellas, Brandtson, Dizzee Rascal, Moby). Krążek cieszy się uznaniem krytyki, a brytyjski magazyn BIG CHEESE okrzyknął STWOF najbardziej ekscytującym zespołem na obecnej scenie post hardcore.

Singiel „December Decay” (http://www.youtube.com/watch?v=DbcxuHuqZP8) znalazł się na kompilacji dołączonej do październikowego wydania Big Cheese obok utworów takich zespołów jak Dangerous! (Epitaph),Transit (Rise) czy Kids In Glass Houses (Roadrunner Records).

Setting The Woods On Fire znani są z porywających występów na żywo, porażających szczerością przekazu i perfekcyjną techniką. Występowali na festiwalach (Opener, Jarocin, PiotrkOFF Art), grali u boku z Cancer Bats (CAN), Vera Cruz (Fr) czy Wooden Shjips (USA), a ostatnio STWOF grali jako support przed zespołami We Are The Ocean (UK) i Silverstein (Can).


http://www.settingthewoodsonfire.net / http://www.facebook.com/settingthewoodsonfire
http://www.myspace.com/settingthewoodsonfire
http://www.twitter.com/stwof_band
http://www.engineerrecordsusa.com


FB: https://www.facebook.com/events/331540083575453/

BILETY 30 / 35 PLN
https://www.bilety24.pl/events/view/id/3500/MOVING_MOUNTAINSSETTING_THE_WOODS_ON_FIRE06062012WARSZAWA
bilety kolekcjonerskie na koncert można kupić w TicketClub Polska w Traffic Clubie (ul. Bracka 25)
Poleć wydarzenie:

Zdjęcia

Ładowanie zdjęć…

Otaguj swoje zdjęcia w Flickr

Pokaż swoje obrazki dla tego wydarzenia, tagując je w flickr.com za pomocą tego taga:

Flickr

Shoutbox

Zostaw komentarz. Zaloguj się w Last.fm lub zarejestruj.

Byłe(a)ś tam?

Ładowanie…
Ładowanie…

Recenzje

Nikt jeszcze nie zrecenzował tego wydarzenia.

Zrecenzuj to wydarzenie

Powiązane wydarzenia

zobacz więcej

Ostatnia aktywność

  • guuuuuurl brał udział w Moving Mountains w Hydrozagadka. Październik 2013