Kiev Office w Bałagan Artystyczny

Kiev Office Bałagan Artystyczny
Sobota 11 czerwca 2011

Wyślij plakat

Concert
Przeszłe wydarzenie
Sobota 11 czerwca 2011

Bałagan Artystyczny

Tuczno
Polska
Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Tel: +48-605 287 955
Strona WWW: www.balagan.art.pl

Start : 20.00

Kiev Office to gdyńskie trio założone w 2007 roku przez multiinstrumentalistę Michała Miegonia. Skład uzupełnia Wokalistka i Basistka Joanna Kucharska oraz perkusista Krzysztof Wroński.

Styl grupy ewoluował od surowego garażowego rocka w stronę bogatszych i bardziej eksperymentalnych brzmień. Dzięki swym nagraniom, jak i żywiołowym koncertom, zespół szybko zasłużył według prasy i opiniotwórczych portali internetowych na opinię jednego z najbardziej obiecujących i najciekawszych polskich zespołów gitarowych.
W 2009 roku wydali debiutancki krążek pt. „Jest Taka Opcja” (Nasiono Records) promowany wielką ogólnopolską trasą koncertową. W tym roku - dokładnie 20.05.2011 - grupa wysyła w muzyczną przestrzeń swój drugi album „Anton Globba”.

CZYM I KIM JEST ANTON GLOBBA?

“Anton Globba” to drugi album gdyńskiego trio Kiev Office. W swojej karierze grali już pop-rock, post-rock i indie. Gdy wydawali pierwszą płytę p.t. “Jest taka opcja” stali właśnie na rozdrożu zastanawiając się co dalej ze sobą począć. “Anton Globba” w przeciwieństwie do debiutu jest płytą dokładnie przemyślaną, konsekwentną, a przede wszystkim świetnie brzmiącą.

Lider zespołu, Goran, samodzielnie wyprodukował album w swym sopockim studio Music Saloon. Tytuł albumu to ukłon w stronę twórczości Totartowców, jest bowiem cytatem z wiersza Pawła Końja Konnaka. Na płycie znajdziemy też szaleństwo i tendencję do nieskrępowanego mieszania styli w wielkim psychodelicznym garze.

Kiev Office odrzucił pokusy dołączenia do nudnego grona grup indie lub freak folkowych. Zasłuchani w The Stooges, Grindermana postanowili odrzucić wszelkie ograniczenia. Stworzyli lapidarne piguły energetyczne, rozwlekłe epickie improwizacje i klasyczne czterominutowe piosenki. Do gitarowej psychodelii i zimnofalowej motoryki dorzucili szczyptę eksperymentu i transowe, narkotyczne odloty. Goran raz szepcze, raz krzyczy jak opętany. Trójmiejski wiatr, który niegdyś nadymał żagle zespołów takich jak Ego, Trupy czy Mordy, został wykorzystany przez Kiev Office.

“Anton Globba” to propozycja bezkompromisowa, sygnał, że zespół machnął ręką na trójkową listę przebojów i radio Eska Rock. To podróż przez zakamarki umysłów trójki muzyków Michała “Gorana” Miegonia (głos, gitara, gitara basowa, synth), Joanny Kucharskiej (gitara basowa, głos) i Krzysztofa Wrońskiego (perkusja, instrumenty perkusyjne). Choć Goran wyrósł tu na wyrazistego lidera, to album jest ewidentnie pracą całego zespołu, co słychać niemal w każdym utworze.

Powrócili by pokazać, że z łatwością obsłużą 1000 generatorów na całym Globbie

myspace.com/kievoffice

———————————
Poleć wydarzenie:

Zdjęcia

Ładowanie zdjęć…

Otaguj swoje zdjęcia w Flickr

Pokaż swoje obrazki dla tego wydarzenia, tagując je w flickr.com za pomocą tego taga:

Flickr

Byłe(a)ś tam?

Ładowanie…
Ładowanie…

Recenzje

Nikt jeszcze nie zrecenzował tego wydarzenia.

Zrecenzuj to wydarzenie