MACHINERIES

Wyślij nowy plakat

Concert

Z zespołem Controlled Collapse, Wieloryb, HRV, kr-lik oraz H_12

Przeszłe wydarzenie
Niedziela 28 marca 2010

Klub Neo

Merliniego 4
02-511 Warszawa
Polska
Pokaż na mapie Pokaż na mapie

Strona WWW: www.neoklub.pl/

Klub Neo
Merliniego 4
02-511 Warszawa
Wjazd: 10 PLN

Start imprezy: 19:00
Before: kr-lik
HRV: 21:00
CC: 21:50
Wieloryb: 23:05
After: H_12

Wieloryb
Zespół Wieloryb powstaje w 1994 roku w Gdańsku. Początkowo działa w czteroosobowym składzie jako eksperymentalny projekt muzyków z różnych trójmiejskich formacji. W tym samym roku wydaje pierwszą płytę zatytułowaną „I”.


Wieloryb, jako jeden z pierwszych zespołów industrialnych, zaczyna grać koncerty w kraju i za granicą, grając z takimi wykonawcami jak Jimi Tenor i Pan Sonic. W 1995 roku ukazuje się drugie oficjalne wydawnictwo zespołu , płyta „II”.

Aktualną drogą WIELORYBA stał się industrialny rhythmic noise, zainspirowany wszechobecnym rytmem. Szum miasta , bicie serca , rytm maszyn , tętno… Równe , miarowe , jednostajne. Narodziny , ból , sex , śmierć.
http://www.myspace.com/wieloryb2009

Controlled Collapse
Controlled Collapse to sztandarowy, electro-industrialny projekt łodzianina Wojciecha Króla znanego także z formacji Clicks. Powstał w 2003 r. wyniku fascynacji takimi grupami jak VNV Nation, Velvet Acid Christ czy Suicide Commando. Do tej pory ukazało się demo ,,Humanization”, album ,,Injection” wydany przez niemiecką wytwórnie Dependent Records przy współpracy z Noise Terror Productions, oraz wiele remixów m.in. dla Suicide Commando, Combichrist czy Psyche. Na debiutanckiej płycie, zespół współpracował z muzykami z Psyche (Darrin Huss) i Flesh Field (Wendy Yanko). Oprócz Polski, CC zagrało także udane koncerty za granicą m.in. w Holandii czy Anglii. Osiągnięciami bieżącego roku jest wydawnictwo Past And Present (do ściągnięcie na http://www.controlled-collapse.com). Drugi album „Things Come To Pass” ukaże się w 2010.
http://www.controlled-collapse.com http://www.myspace.com/ccollapse

HRV
HRV powstał w 2005 roku. Jego twórcą jest Bartosz H_12 Hervy, który wcześniej prowadził elektro industrialny nosignaldetected, jest współautorem multimedialnego projektu Rumours About Angels, był także członkiem grupy Agonised by Love. Od 2008 roku jest odpowiedzialny za elektronikę w post-metalowym zespole Blindead.
Hervy od 1999 roku jest także uznanym DJ-em.HRV to muzyczna podróż przez niepokojące, wciągające utwory, czerpiące z takich styli jak tribal, industrial, trance czy ambient. Całość materiału inspirowana jest dźwiękami miasta, które, przez nadmiar wrażeń, znieczula swoich mieszkańców.
HRV Live to Hervy - Electronika oraz Kuman (Proghma-C) - Perkusja.
www.myspace.com/hervy www.hervy.info/hrv
Poleć wydarzenie:

Zdjęcia

Ładowanie zdjęć…

Otaguj swoje zdjęcia w Flickr

Pokaż swoje obrazki dla tego wydarzenia, tagując je w flickr.com za pomocą tego taga:

Flickr

Byłe(a)ś tam?

Ładowanie…
Ładowanie…

Recenzje

Nikt jeszcze nie zrecenzował tego wydarzenia.

Zrecenzuj to wydarzenie

Powiązane wydarzenia

zobacz więcej

Ostatnia aktywność

  • Farklar był zainteresowany MACHINERIES w Klub Neo. Maj 2013