Odtwarzanie przez Spotify Odtwarzanie przez YouTube
Przejdź do wideo YouTube

Ładowanie odtwarzacza...

Scrobblujesz ze Spotify?

Powiąż swoje konto Spotify ze swoim kontem Last.fm i scrobbluj wszystko czego słuchasz z aplikacji Spotify na każdym urządzeniu lub platformie.

Powiąż ze Spotify

Usuń

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

Data

Czwartek 18 Czerwiec 2009 o 20:00

Lokalizacja

Łódź Kaliska
Piotrkowska 102, Łódź, 90-508, Poland

Tel: 0426306955

Sieć:

Pokaż na mapie

Kup bilety

Opis

TRIO POEMS

Muzycy:

Rafał Gorzycki - perkusja
Dawid Szczęsny - elektronika
Krzysztof Nowiński - śpiew
gościnnie : Rafal Zalech - altówka

"Trio Poems" to najnowszy projekt muzyczny Rafała Gorzyckiego, lidera "Ecstasy Project" i współzałożyciela "Sing Sing Penelope".

Muzyka na głos męski, elektronikę i perkusję zainspirowana jest pieśniami romantycznymi, współczesną muzyką elektroniczną oraz kameralistyką XX w. Skomponowana jest do poezji między innymi: Josifa Brodskiego, Wisławy Szymborskiej, Sergiusza Jesienina.

Wyjątkowy charakter brzmienia zespołu nadaje Dawid Szczęsny - jeden z najlepszych artystów specjalizujących się w obsłudze syntezatorów modularnych, samplerów i innych instrumentów elektronicznych. Nagrywa on dla wytwórni jazzowych, hip-hopowych i elektronicznych w USA, choćby dla kultowego Porter Records.

Śpiew Krzysztofa Nowińskiego nadaje wyjątkowy klimat prezentowanej muzyki . Jego bardzo szeroka skala głosu i piękna, ciemna barwa jest liryczną klamra dla brzmienia całego zespołu.

2) Recenzja albumu "Rafal Gorzycki - Trio Poems"
(09.04.2009) Dziennik Polski

Nowy projekt Rafała Gorzyckiego, perkusisty Sing Sing Penelope i Ecstasy Project poświęcony jest wybitnym poetom XX wieku - Brodskiemu, Wojaczkowi, Jesieninowi, Różewiczowi, Białoszewskiemu i Szymborskiej. Wiersze czterech z nich recytuje wokalista Krzysztof Nowiński - robi to jednak w sposób nietypowy, odważnie balansując między intymnym szeptem a zdławionym krzykiem. Doskonale pasuje to do wolno płynącej muzyki, której główne akcenty rozkładają się na jazzowe wariacje perkusyjne Orzyckiego, abstrakcyjną elektronikę Dawida Szczęsnego i klasyczne tony altówka gościnnie występującego tu Rafała Zalecha. Choć brak tu gwałtowniejszych wybuchów ekspresji, czuje się w tych dźwiękach podskórne napięcie - takie samo, jak w towarzyszącej jej poezji.
Autor recenzji: Paweł Gzyl; ocena: 5 gwiazdek ( na 6 możliwych )

Występuje (1)

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

7 wybrało się

4 zainteresowane

Shoutbox

Javascript jest wymagany do wyświetlania wiadomości na tej stronie. Przejdź prosto do strony wiadomości

Nie chcesz oglądać reklam? Ulepsz teraz

API Calls